Light Conversion projektas

Klientas

Light Conversion

Sritis

Lazerių gamyba

Metai

2014-2015

Odoo versija

7

Suteiktos paslaugos

  • Gamybos modulio pritaikymas
  • Pirkimų sistema

Iššūkis

Pasaulyje lyderiaujanti ultrasparčių lazerių ir kitų optinių prietaisų gamintoja „Light Conversion“ yra įsikūrusi Lietuvoje. Komanijoje gaminami lazeriai yra naudojami pramonėje, kai reikia ypač preciziško medžiagos apdirbimo (medicinos prietaisų gamyboje, elektronikoje, automobilių pramonėje ir kt.) taip pat vykdant visame pasaulyje žinomus mokslinius tyrimus su delelių greitintuvais-sinchronatais, ar naudojami naujos kartos „mikroskopuose“ tiriant gyvuose organizmuose vykstančius reiškinius, „filmuojant“ molekules ir kt.

Šiame projekte mes dirbome su bendrovės padaliniu, atsakingu už vieno iš lazerio komponentų – osciliatoriaus – gamybą. Kliento iškeltas tikslas – sukurti gamybos valdymo sistemą, kurioje būtų galima sekti lazerių gamybos procesą, jį dokumentuoti ir gauti informaciją apie panaudotų elementų istoriją. Mums teko užduotis tokiai sistemai pritaikyti standartinį Odoo gamybos modulį, kurį ganėtinai drastiškai keitėme pagal užsakovo poreikius.

Darbo procesas

Pradedant kalbėti apie šio projekto darbo procesus, reikalinga nedidelė įžanga. Lazerių gamyba yra itin sudėtingas ir specifinis procesas. Todėl iškilo labai daug skirtumų tarp to, kaip gamybos procesus „supranta“ standartinis Odoo gamybos modulis ir to, kaip iš tiesų lazerių gamyba veikia. Standartinis gamybos modulis yra lengvai pritaikomas tik masinei gamybai, o lazerių gamyba – vienetinė. Tai buvo pagrindinis skirtumas ir didžiausias šio projekto iššūkis.

Modulio pritaikymo procesą pradėjome nuo susitikimo su klientu ir jų poreikių išaiškinimo. Kaip jau minėta, dirbome tik su vienu gamybos padaliniu, kuris gaminio lazerio komponentą – osciliatorių. Pradėjome nuo gamybai reikalingų detalių surašymo ir čia susidūrėme su pirmąja didele problema. Standartiniame gamybos modulyje nėra galimybės gamybos proceso eigoje keisti pasirinktų detalių, jas išmesti ir įdėti naujas. Prieš paleidžiant sistemą, sudaromas sąrašas, kuris yra „užfiksuojamas“ ir nekeičiamas gamybos eigoje. Kodėl tai netiko lazerių gamybai? Pateiksime pavyzdį.

Kompanija gamina stalus, kuriuos sudaro stalviršis ir keturios vienodo ilgio stalo kojos. Jei gamybos procese atsiranda netinkama detalė (tarkime, per trumpa stalo koja), sistema ją nurašo kaip brokuotą ir pakeičia kita standartine detale. Lazerių gamyboje ne viskas taip paprasta. Jeigu netiko vienas kuris nors elementų, dar nereiškia, kad jis yra brokuotas ir kad reikia imti kitą tokių pačių parametrų detalę. Reikia rinktis alternatyvią detalę su kitais parametrais. Todėl reikėjo rasti būdą kaip modifikuoti standartinį modulį, kad būtų galima tą padaryti. Kita iškilusi problema – lazerių gamybai naudojami elementai nėra paprasti, jiems sistemoje priskiriama daug informacijos. Užsakovas norėjo, kad sistemoje jis galėtų išrūšiuoti ir paieškoje rasti tas detales pagal skirtingus parametrus. Pavyzdžiui, kristalai turėjo būti rūšiuojami pagal matmenis, apdirbimo formą, apdirbimo kokybę, medžiagą, legiravimo kiekį, spinduliuotės bangos ilgį ir kitus fizikinius bei mechaninius parametrus. Standartiniame modulyje tokio išplėstinio savybių valdymo nėra. Klientui reikėjo sukurti sprendimą, kuris rastų analogiškus kristalus pagal konkrečią savybę ir iš to sąrašo rinktųsi, kurie tinka jų gaminamam konkrečiam sąrašui.

Pirmąjį etapą – detalių sąrašo suvedimą – pavyko įgyvendinti per tris-keturis mėnesius, o prie dirbome gamybos procesų sistemos paleidimo dirbome dar maždaug tiek pat. Pirma sistemą išbandė vienas padalinys, po to prisijungė ir kitų skyrių specialistai. Atsižvelgdami į jų patirtį ir komentarus sukurtą modulį toliau tobulinome.

Modifikacija

Svarbu suprasti, kad tobulos verslo valdymo sistemos nėra – yra tik nuolatinės pastangos tą pasiekti. Patobulinus vieną elementą ar funkciją, visuomet galima tobulinti ir kitą. Tai kainuoja nemažai laiko, o galutinis – tobulas – rezultatas vis tiek nebus pasiektas. Taip pat svarbu, kad kuo daugiau modifikacijų atliekame, kuo labiau nutolstame nuo standartinės sistemos, tuo sudėtingiau bus tą modifikuotą variantą perkelti į atnaujintą sistemos versiją. Pradėję „Light Conversion“ projektą, dirbome prie septintosios Odoo versijos, bet žinojome, kad ruošiama ir aštuntoji. Nors Odoo sistema „galiojimo laiko“ neturi ir klientas neprivalo „migruoti“ į naujesnę sistemos versiją – viena versija palaikoma vidutiniškai septynerius-aštuonerius metus – tačiau dažnas to nori. Masina patogesnė vartotojo sąsaja, nematytos funkcijos ir kitos naujovės. Todėl, kai esi atlikęs daug standarto pakeitimų vienoje versijoje, užtrunka nemaža laiko persikelti į naujus virtualius „namus“.

„Kai pradėjome darbus su „Versada“ komanda, dar nebuvome nusprendę, nei kokios sistemos mes norime, nei kokios mums reikia. Svarbiausias tikslas buvo, kad ji atitiktų sudėtingus mūsų gamybos procesus ir leistų „sekti“ atliekamus darbus, t. y. kad sistema fiksuotų kiekvieno daikto gaminimo istoriją, detalių parametrus ir visą su prietaisų taisymu susijusią informaciją. Kartu įvertinę mūsų poreikius ir darbų apimtis, sistemos sukūrimo procesą suskirstėme etapais – po kiekvieno atlikto etapo testuodavome, kaip veikia viena ar kita funkcija, jei reikėdavo taisydavome ir judėdavome toliau. Tai buvo išties sunkus darbas, kadangi mūsų gamybos procesai – sudėtingi, elementų yra daug ir jiems priskirta nemažai informacijos. Norime pasidžiaugti, kad „Versada“ labai greitai reaguodavo į mūsų užklausas ir prašymus, atsižvelgdavo į kiekvieną poreikį, kantriai paaiškindavo, jei ko nesuprasdavome sistemos techninėse galimybėse. Jie nuveikė didžiulį darbą ir padėjo mums suprasti, ko mums iš tiesų reikia iš tokio tipo sistemos. Išskirti norėčiau ir projekto vadovą Andrių Preimantą – tai profesionalas, pasižymintis puikiomis techninėmis kompetencijomis, organizuotumu ir, o tokiam projektui tai buvo labai svarbu, kantrybė išskirtinė.“

Marius Bardauskas

Osciliatorių grupės vadovas

„Dirbti su „Light Conversion“ projektu buvo įdomu dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – pačios kompanijos specifika – lazerių gamyba – jau buvo viliojantis iššūkis, antroji – įgyta išskirtinė patirtis valdant kliento poreikius ir norus. Šiame projekte pakeitimų standartinėje sistemoje buvo itin daug. Kai daroma tiek daug modifikacijų visuomet yra tam tikra rizika – pirma, atsiranda daugiau vietos suklysti ir užtrunkama taisyti klaidas, antra – įgyvendint vis naują ir naują pakeitimą, sistemos paleidimo galima laukti metų metus. Todėl mes turėjome padėti klientams išsiaiškinti, kurie jų poreikių yra pagrindiniai, be kurių neįmanoma sistemos paleisti, ir kuriuos galima įgyvendinti vėliau. Mūsų komanda gali įgyvendinti visus užsakovo norus, tačiau pradedant darbus reikalinga tuos norus „išrūšiuoti“ ir prioritetizuoti. „Suvaldyti“ patį klientą ir jo poreikius taip pat yra nemenkas iššūkis.“

Andrius Preimantas

Projekto vadovas

Rezultatas

Pasiektas rezultatas – pritaikytas standartinis Odoo sistemos gamybos modulis itin sudėtingiems lazerių gamybos procesams. Tačiau kitą sykį tokių sudėtingų procesų kompanijai siūlytume priešingą sprendimą – ne bandyti remtis turimais standartiniais sistemos moduliais, o kurti unikalų spendimą Odoo platformos rėmuose. Šio projekto metu įgyta patirtis parodė, kad būtent tokia darbo strategija leistų dar labiau sumažinti laiko ir finansinius kaštus.

Džiaugiamės, kad ne tik įgyvendiname savo klientų iššūkius, tačiau ir patys tobulėjame su kiekvienu projektu ir įgyjame žinių, kurios mums leidžia ateityje priimti efektyvesnius sprendimus dirbant su kitomis kompanijomis.

Daugiau mūsų darbų

Viking 1914 projektas

Daugiau

Allbranded projektas

Daugiau